W 2007 Igor Tracz zbudował pierwszy prototyp na którym zdobył swój pierwszy złoty medal w wyścigach psich zaprzęgów. Po jego sukcesie od razu pojawiło się zapotrzebowanie na tego rodzaju sprzęt, który jest dedykowany do wyścigów w warunkach bezśnieżnych. Nasze produkty cechuje bardzo niska waga i bardzo dobra stabilność, jako jedyni na rynku używamy aluminium 7020 T6. Od 10 lat nasza działalność się rozwija, w tym czasie Igor został kilkukrotnym mistrzem świata i europy. Od 2011 również w naszej komórce we Francji odbywa się część produkcji naszego sprzętu przede wszystkim w odmianie Fat Bike. Obecnie nasza oferta to pojazdy dwu, trzy i czterokołowe. Każde zamówienie jesteśmy wstanie wykonać indywidualnie pod klienta. Udzielamy gwarancji na nasze ramy. Towar dostępny w naszym magazynie wysyłamy w ciągu 48 godzin.

Ramy produkowane i malowane są w Polsce i jest to ręczna pracochłonna robota. Najlepsi zawodnicy na świecie używają naszego sprzętu w różnych częściach świata.
Od 2007 roku nasze produkty są opatentowane jako wzory przemysłowe.
Jednocześnie od początku 2017 roku wprowadziliśmy oficjalnie na rynek suplementy diety dla psów, zaprzęg Igora Tracza od 2015 roku używa tych suplementów.