Probiotyki dla psa

Stres, przebyte choroby, alergie i zatrucia – wszystkie te czynniki mają wyniszczający wpływ na organizm ukochanego pupila. Poprzez zaburzanie naturalnej mikroflory przewodu pokarmowego, sprzyjają infekcjom i prowadzą do przewlekłych chorób układu trawiennego, w tym problemów z prawidłowym przebiegiem przemiany materii i postępujących powikłań takich jak problemy skórne oraz przykry zapach. Aby temu zapobiec, należy dostarczyć zwierzakowi źródło dobrych kultur bakterii, które uregulują pracę jego organizmu, np. pod postacią specjalistycznych probiotyków.

Dla psa seniora i nie tylko – probiotyki w naszej ofercie

Obecność dobrych kultur bakterii w diecie psa jest kluczowa dla utrzymania zwierzaka w dobrym zdrowiu. Nie tylko wspomagają one rozwój mózgu zwierzęcia, ale także mają zbawienny wpływ na pracę jego całego układu odpornościowego.

Dostępne w ofercie Traczer probiotyki dla psów to szeroki wybór produktów dedykowanych dla wszystkich grup wiekowych: od szczenięcia, po seniora. Jednak w przypadku jakich problemów najlepiej jest sięgać po preparaty prebiotyczne?

  • przebyta lub przebywana choroba oraz stosowanie antybiotyków – probiotyki wspomagają proces rekonwalescencji po chorobie oraz stymulują pracę antybiotyków,
  • problemy układu wydalniczego – probiotyki wspomagają proces wypróżniania się zwierzęcia chroniąc je od bolesnych zaparć i biegunki, szczególnie tych spowodowanych wzmożonym stresem,
  • apatia – kiedy pies wyraźnie stracił wigor, a wizyta u weterynarza jest tymczasowo niemożliwa, odchowywanie szczeniaka oddzielonego od matki, karmionego butelką – mleko matki jest cennym źródłem dobrych kultur bakterii, dlatego kiedy go zabraknie, ważne jest zastąpienie go odpowiednią dietą oraz dobrze dobranym probiotykiem.

Zakupu probiotyków można dokonać w naszych punktach sprzedaży.